Facebook PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
10 listopada 2023

Inauguracja Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego we Wschowie

Inauguracja Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego we Wschowie

Po raz drugi zainaugurowaliśmy rok akademicki Wschowskiego Uniwersytetu Dziecięcego we Wschowie. Uroczystego pasowania na studentów dokonała pani dr Dorota Sipińska – Prorektor Akademii Nauk Sosowanych im. Amosa Komeńskiego w Lesznie w towarzystwie dr Moniki Kościelniak- Dyrektora Instytutu Pedagogicznego. 

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Konrad Antkowiak, podczas ceremonii wyraził swoje uznanie dla inicjatywy, dziękując Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie oraz pracownikom Urzędu Miasta i Gminy, a także Bibliotece za wkład w organizację wydarzenia.

Dr Dorota Sipińska, prof. ANS w Lesznie podczas przemówienia zwróciła się bezpośrednio do rodziców, gratulując im decyzji o inwestowaniu w edukację dzieci. Podkreślała, że to świadomy wybór, który pomoże młodym ludziom zapoznać się z wymaganiami akademickiego świata.

Dr Monika Kościelniak nawiązała do słów Walta Disneya, przypominając, że marzenia w połączeniu z pracą, wytrwałością, talentem, sercem i pasją mogą prowadzić do sukcesu. Inspirujące słowa miały na celu zachęcić dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu akademickim i śmiałego dążenia do celu.

Inauguracja była także okazją do zaprezentowania talentów młodych wykonawców – Leny Majewskiej, Natalii Paliwody oraz Lei Faliszewskiej.

Po części oficjalnej młodzi studenci udali się na zasłużony poczęstunek.

Życzymy im miłego studiowania i do zobaczenia na wykładach! :)