Facebook ANS na Instagramie ANS na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

Kierunek Wychowanie fizyczne II stopnia

    

 

Wychowanie fizyczne II stopnia

Dlaczego warto wybrać studia II stopnia na kierunku wychowanie fizyczne?

Studia na kierunku wychowanie fizyczne adresowane są do osób o bardzo zróżnicowanych planach zawodowych. Wybierają je nie tylko sportowcy, ale i osoby planujące pracę pedagogiczną, trenerską, organizatorzy aktywności fizycznej dla różnych grup wiekowych, osoby zainteresowane prowadzeniem własnej działalności lub pragnące zatrudnić się w już funkcjonujących instytucjach związanych z kulturą fizyczną.

Uzyskanie tytułu magistra zwiększy szanse na rozwój i awans, a także poszerzy perspektywy zawodowe.

O kierunku wychowanie fizyczne II stopnia...

Absolwent studiów II stopnia jest przygotowany do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych pod warunkiem uzyskania kwalifikacji nauczycielskich wraz z ukończeniem studiów I stopnia na kierunku wychowanie fizyczne.

Nasi absolwenci to specjaliści ds.organizacji i świadczeń kompleksowych usług w zakresie prowadzenia szeroko rozumianej aktywności ruchowej z osobami starszymi. Po ukończeniu studiów II stopnia na kierunku wychowanie fizyczne, absolwent jest przygotowany do pracy dydaktyczno-wychowawczej, promowania zdrowia i aktywności fizycznej w miejscu pracy oraz w środowisku lokalnym. Potrafi oddziaływać środkami fizycznymi na organizm i środkami społecznymi na osobowość człowieka, w celu zaspokojenia jego potrzeb w zakresie rozwoju somatycznego, motorycznego, a także przygotowania do uczestnictwa w kulturze fizycznej. Absolwent powinien nabyć wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające na realizację zadań zawodowych w szkołach na wszystkich poziomach edukacji oraz w instytucjach oświatowych i w instytucjach związanych z kulturą fizyczną, a także w instytucjach zajmujących się osobami w starszym wieku.

Studia w zakresie:

• aktywność fizyczna osób starszych 

Znajomość problematyki organizacyjnej kultury fizycznej pozwala absolwentowi na pracę we wszystkich jej strukturach/placówkach. Miejscem zatrudnienia absolwenta mogą być domy i kluby seniora, uniwersytety trzeciego wieku, salony fitness, ośrodki wypoczynkowe, gabinety odnowy biologicznej, hotele/pensjonaty, kliniki zdrowia i urody a także kluby sportowe.

• diagnostyka sportowa

Studia w tym zakresie to doskonały wybór dla osób, które chcą połączyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie diagnozowania i planowania treningu motorycznego oraz tworzenia właściwej diety i suplementacji współczesnego sportowca.

 

O kierunku wychowanie fizyczne II stopnia...

Praktyki

Praktyki zawodowe w wymiarze 480 godzin realizowane są w semestrach od I do IV.

Miejscem realizacji praktyk mogą być:

  • szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe,
  • placówki oświatowe i wychowawcze,
  • domy i kluby seniora,
  • uniwersytety trzeciego wieku,
  • salony fitness, ośrodki wypoczynkowe,
  • gabinety odnowy biologicznej,
  • hotele/pensjonaty,
  • kliniki zdrowia i urody,
  • kluby sportowe i UKS.

 

Praktyki

Perspektywy zatrudnienia

Aktywność fizyczna osób starszych

Kończąc studia w zakresie aktywności fizycznej osób starszych absolwent posiada kwalifikacje umożliwiające zatrudnienie m.in. w: domach i klubach seniora, uniwersytetach III wieku, sanatoriach i ośrodkach wypoczynkowych, gabinetach odnowy biologicznej, klinikach zdrowia i urody lub kluby sportowe.

Diagnostyka sportowa

Kończąc studia w zakresie diagnostyki sportowej absolwent posiada kwalifikacje umożliwiające zatrudnienie m.in. w: klubach i akademiach sportowych, szkołach mistrzostwa sportowego, centrach kształcenia sportowego oraz ośrodkach rekreacyjno-rehabilitacyjnych.

Niezależnie od ukończonego zakresu studiów miejscem zatrudnienia absolwenta mogą być szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe pod warunkiem uzyskania kwalifikacji nauczycielskich wraz z ukończeniem I stopnia na kierunku wychowanie fizyczne.

Perspektywy zatrudnienia

Przykładowe przedmioty prowadzone w ramach kierunku wychowanie fizyczne II stopnia

Przedmioty ogólne:

  • Biomechanika ruchu
  • Teoria treningu sportowego
  • Psychologia aktywności fizycznej
  • Dydaktyka wychowania fizycznego

Diagnostyka sportowa:

  • Metody instrumentalne w diagnostyce sportowej
  • Podstawy treningu motorycznego
  • Kontrola motoryczna

Aktywność fizyczna osób starszych:

  • Fizjologia starzenia się
  • Odnowa biologiczna osób starszych
  • Psychologia starzenia się

Baza dydaktyczna

Nasi Studenci uczą się w nowocześnie wyposażonych laboratoriach i pracowniach. Zachęcamy, aby obejrzeć je wszystkie.

Więcej informacji o laboratoriach >>

 

Kampus Akademicki

W skład naszego kampusu akademickiego wchodzą:

  • Budynek Główny,
  • Aula Comeniana,
  • Biblioteka Uczelniana,
  • Dom Studencki "Komenik".

Zamieszkaj w naszym Domu Studenckim >>

Dlaczego warto wybrać ANS w Lesznie?

DODATKOWE KORZYŚCI: Nasi absolwenci potrafią założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą oraz pozyskać zewnętrzne źródła jej finansowania.

STYPENDIA: Uczelnia oferuje wiele rodzajów pomocy materialnej takich jak: stypendium socjalne, stypendium rektora, stypendium dla osób z niepełnosprawnościami oraz zapomogi.

ERASMUS: Studenci mogą skorzystać z realizowania programu studiów lub praktyk za granicą w ramach programu Erasmus+.

WSPÓŁPRACA: Uczelnia współpracuje z wieloma firmami z regionu leszczyńskiego. 

PRAKTYKI: Tym różnimy się od uniwersytetów. Stawiamy na praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie. Nasi Studenci pewnym krokiem wchodzą na rynek pracy.

DOSTĘPNOŚĆ: Uczelnia realizuje działania na rzecz dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Więcej informacji w deklaracji dostępności.

Dlaczego warto wybrać ANS w Lesznie?

Opłaty

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne na kierunku wychowanie fizyczne są BEZPŁATNE. Jedyny koszt, jaki ponosisz to opłata rekrutacyjna. Dokonujesz jej już na etapie zapisu na studia w systemie rekrutacyjnym. Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł.

« więcej informacji o opłatach »

Opłaty

Dołącz do nas!

Terminy rekrutacji:

I NABÓR: od 16.06.2025 r. do 18.07.2025 r.
II NABÓR: od 19.07.2025 r. do 12.09.2025 r.

 

► Kliknij i zapisz się na studia! ◄

Dołącz do nas!