Potwierdzenie efektów uczenia się
Z doświadczeniem nauka na skróty
Potwierdzanie efektów uczenia się. Co to oznacza w praktyce?
Pracownik posiadający maturę i co najmniej 5-cio letnie doświadczenie zawodowe zgłasza się do Biura Rekrutacji z informacją o chęci skorzystania z możliwości potwierdzenia efektów uczenia się osiągniętych poza systemem formalnym. Kandydatowi na studia zostaje przydzielony koordynator, który będzie pomagał mu w przygotowaniu wniosku o potwierdzenie efektów uczenia się. Złożony wniosek wraz z załącznikami potwierdzającymi nabyte kwalifikacje trafia do komisji ds. potwierdzania efektów uczenia się, która weryfikuje wniosek. Komisja uznaje lub nie uznaje części lub całości efektów uczenia się, o które wnioskował kandydat na studia – następuje wydanie decyzji administracyjnej i ustalenie indywidualnej ścieżki kształcenia dla kandydata.
Możliwe ścieżki kształcenia:
- skrócenie toku studiów – ustalenie indywidualnego planu studiów z możliwością skrócenia okresu studiowania do czasu niezbędnego dla uzupełnienia brakujących efektów uczenia się,
- zmniejszenie intensywności spotkań – wskazanie w planie studiów zajęć, w których student nie będzie zobowiązany uczestniczyć.
Rektor ogłasza raz w roku wykaz kierunków, w ramach których przeprowadzona może być procedura potwierdzania efektów uczenia się.
*Zmiana nazwy Uczelni nie ma wpływu na moc obowiązującą wewnętrznych aktów prawnych.