Kierunek Logistyka
Dlaczego warto wybrać kierunek Logistyka?
Kierunek studiów Logistyka jest odpowiedzią na dzisiejsze zapotrzebowanie rynku pracy na wysoko wykwalifikowaną kadrę menedżerską, której kompetencje łączą znajomość procesów ekonomicznych, społecznych i zarządczych z nowoczesną inżynierią zarówno w skali przedsiębiorstwa, jak i makroinżynierii.
Kończąc logistykę, zyskasz wiele możliwości zatrudnienia. Po studiach logistycznych możesz znaleźć pracę w firmach spedycyjnych i transportowych, ale nie tylko. Specjalistów w zakresie logistyki poszukują również firmy produkcyjne i handlowe, którym zależy na sprawnym obiegu materiałów, produktów i towarów oraz minimalizacji związanych z tym kosztów.
Po studiach logistycznych nie ma praktycznie żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Firmy poszukują wykształconych specjalistów z zakresu logistyki a ich zarobki są relatywnie wysokie. W miarę jak cyfryzacja nabiera tempa, a oczekiwania klientów ewoluują, biznes musi dotrzymać im kroku. Jak wynika z raportu „Logistyka 2040” opublikowanego przez FM Logistic CE, firmy logistyczne dzięki zeroemisyjnym systemom transportu w przyszłości odegrają decydującą rolę w rozwoju zielonych miast oraz umożliwią firmom osiągnięcie neutralności klimatycznej. Wyzwania jakie stawia rynek sprawiają, że wybór kierunku logistyka to dobry sposób na zabezpieczenie w przyszłości swojej pozycji na rynku pracy.
O kierunku logistyka...
Na kierunku logistyka zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania, a także uzyskasz umiejętności menedżerskie.
Poznasz mechanizmy łańcucha dostaw oraz zasady funkcjonowania w nim przedsiębiorstw. Zdobędziesz m.in. wiedzę na temat właściwego doboru dostawców, odpowiedniej wielkości dostaw oraz zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Poznasz politykę magazynową, a w zależności od wybranej specjalności również z zasady organizowania transportu różnymi środkami lokomocji – drogą lądową, powietrzną czy morską.
W trakcie studiów studenci odbywają szereg wizyt studyjnych w wiodących przedsiębiorstwach Wielkopolski, w których mają możliwość poznania najnowszych rozwiązań biznesowych w zakresie logistyki, organizacji produkcji i zarządzania. Studenci mają możliwość studiowania w zakresach:
• logistyka produkcji •
Wiedza i umiejętności studenta ukierunkowane są na zagadnienia związane z procesami zarządzania produkcją, logistyką wewnętrzną przedsiębiorstwa oraz optymalizacją organizacyjno-kosztową procesów produkcji i logistyki.
• logistyka handlu i usług •
Wiedza i umiejętności studenta ukierunkowane są na zagadnienia związane z procesami realizowanymi w łańcuchu dostaw, obejmujące procesy transportu, zaopatrzenia, magazynowania, dystrybucji w ujęciu optymalizacji organizacyjno-kosztowej.
« poznaj szczegółowe informacje na temat kierunku logistyka »
Praktyki
Praktyki studenckie realizowane są w łącznym wymiarze 960 godzin w rozkładzie pięciotygodniowym. Studenci odbywają praktyki w znanych przedsiębiorstwach regionu w okresie semestrów II, III, IV, V i VI ugruntowując wiedzę zdobytą na kolejnych latach studiów.
Perspektywy zatrudnienia
Absolwenci kierunku logistyka mogą pracować m.in. jako:
- specjaliści ds. sprzedaży i prognozowania popytu,
- specjaliści ds. planowania zakupów,
- specjaliści ds. handlu elektronicznego,
- specjaliści ds. obsługi klientów,
- specjaliści ds. zarządzania centrum dystrybucyjnym,
- kierownicy magazynu,
- specjaliści ds. dostaw,
- pracownicy działu zaopatrzenia,
- pracownicy działu dystrybucji,
- inżynierowie ds. utrzymania ruchu.
Logistycy zatrudniani są w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, usługowych, centrach logistycznych, firmach spedycyjno-transportowych, jednostkach służby zdrowia, wojsku. Pracują w działach planowania, zakupów, magazynowania, produkcji, dystrybucji, sprzedaży
Przykładowe przedmioty prowadzone na kierunku logistyka
Przedmioty ogólne:
- Język angielski w logistyce
- Matematyka
- Podstawy Konstrukcji Maszyn
- Technologie wytwarzania
- Finanse i rachunkowość
- Zarządzanie
- Inżynieria zarządzania
- Systemy zarządzania informacją
- Prawo
Logistyka produkcji:
- Informatyczne systemy zarzadzania produkcją
- Klasyczne i nowoczesne systemy produkcyjne
- Lean managment w logistyce produkcji
- Koszty i controlling w logistyce
- Zarządzanie zapasami
Logistyka handlu i usług:
- Zarządzanie magazynem
- Systemy ERP w zarządzaniu
- Negocjacje w biznesie
- Transport i spedycja
- Koszty i controlling logistyki handlu i usług
Baza dydaktyczna
Nasi Studenci uczą się w nowocześnie wyposażonych laboratoriach i pracowniach. Zajęcia laboratoryjne i projektowe odbywają się w Salach Komputerowych z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania służącego do symulowania procesów logistycznych, projektowania procesów oraz symulowania działalności przedsiębiorstwa z wykorzystaniem zintegrowanego systemu wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem klasy ERP II – iScala firmy Epicor, ERP Optima i ERP XL firmy Comarch, symulator biznesowy firmy Revas.
« więcej informacji o laboratoriach »
Kampus Akademicki
W skład naszego kampusu akademickiego wchodzą: Budynek Główny, Aula Comeniana, Biblioteka Uczelniana oraz Dom Studencki "Komenik".
Dlaczego warto wybrać ANS w Lesznie?
DODATKOWE KORZYŚCI: Nasi absolwenci potrafią założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą oraz pozyskać zewnętrzne źródła jej finansowania.
STYPENDIA: Uczelnia oferuje wiele rodzajów stypendiów - więcej o stypendiach
ERASMUS: Studenci mogą skorzystać z realizowania programu studiów lub praktyk za granicą - więcej o wyjazdach zagranicznych
WSPÓŁPRACA: Uczelnia współpracuje z wieloma firmami z regionu leszczyńskiego.
PRAKTYKI: ANS = praktyka. Tym różnimy się od uniwersytetów. Stawiamy na praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie. Nasi Studenci pewnym krokiem wchodzą na rynek pracy.
DOSTĘPNOŚĆ: Uczelnia realizuje działania na rzecz dostępności dla osób z niepełnosprawnością - więcej informacji w deklaracji dostępności
Opłaty
STUDIA STACJONARNE
Studia stacjonarne na kierunku logistyka są BEZPŁATNE. Jedyny koszt, jaki ponosisz to opłata rekrutacyjna. Dokonujesz jej już na etapie zapisu na studia w systemie rekrutacyjnym. Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł.
Dołącz do nas!
Terminy rekrutacji:
I nabór – 10.06 – 21.07.2024 r.
II nabór – 22.07 – 13.09.2024 r.
Zapisz się online: