Facebook PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
15 marca 2024

Ostatni wykład z cyklu Akademia_CYBER.MIL

Tytuł:

Ostatnie spotkanie w ramach projektu Akademia_CYBER.MIL na temat "Operacje informacyjne" odbędzie się 21 marca 2024 r. o godzinie 10:00 w sali 123.

Operacje informacyjne są stale obecnym elementem środków aktywnych wymierzonych w bezpieczeństwo państwa. Celem wykładu jest przybliżenie uczestnikom bezpieczeństwa środowiska informacyjnego, modeli rozpoznania i prowadzenia operacji informacyjnych w infosferze, zwłaszcza w wirtualnym wymiarze środowiska informacyjnego, w tym przy zastosowaniu cyberataków. Ponadto przedstawienie zarysów socjotechnik w podstawowych definicjach oraz przykładowych działaniach socjotechnicznych mających na celu nakłonienie użytkownika do podjęcia działań umożliwiających przejęcie kontroli nad urządzeniami elektronicznymi z dostępem do Internetu.

Program ten, realizowany przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ma na celu zapewnienie wsparcia merytorycznego kadry naukowej oraz studentom naszej uczelni w obszarach związanych z informatyką, łącznością i cyberbezpieczeństwem.

Serdecznie zapraszamy do udziału studentów, uczniów oraz słuchaczy zainteresowanych tematyką cyberbezpieczeństwa!