Facebook PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
18 października 2023

Podręcznik prof. Macieja Pietrzaka już kompletny

Podręcznik prof. Macieja Pietrzaka już kompletny

Na rynku wydawniczym ukazał się drugi tom podręcznika Podstawy i zastosowania ekologii krajobrazu autorstwa Macieja Pietrzaka, profesora nauk o Ziemi, ekologa krajobrazu, nauczyciela akademickiego związanego z Akademią Nauk Stosowanych w Lesznie.

Pierwszy wolumin obejmował zarys historyczny rozwoju ekologii krajobrazu, podstawy teoretyczno-metodologiczne tejże nauki, przegląd kierunków i teorii badawczych. W tomie drugim prof. Pietrzak uwzględnił dwa duże bloki tematyczne, oznaczone jako Struktura (część druga) i Praktyka (część trzecia). Podjął w nich wysiłek przeanalizowania różnych koncepcji naukowych odnoszących się do sposobów badania jednostek krajobrazowych, które przyjmują najrozmaitsze kształty i formy. W publikacji pojawiają się również wskazówki, jak zastosować ekologię krajobrazu w życiu codziennym. Autor pisze o zasadach wypracowanych przez różnych ekologów krajobrazu, jakie powinny towarzyszyć architektom i planistom, zarówno tym pracującym w parkach krajobrazowych, ośrodkach turystycznych, jak i będących na usługach obszarów zurbanizowanych.

Całość ze względu na nowoczesną szatę edytorską przedstawia się imponująco. Oba tomy są do kupienia w Bibliotece Uczelnianej ANS