Facebook PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
04 stycznia 2024

Cykl otwartych seminariów: "Porozmawiajmy o edukacji"

Cykl otwartych seminariów:
Prelekcja pt. "Ocenianie zachowania – od przepisów prawa do dobrych praktyk"

 

Warto rozmawiać o ocenianiu szkolnym, bo to, JAK się ocenia, w znaczący sposób wpływa na klimat szkoły i budowane w niej relacje. Ocena zachowania to fenomen, szczególny przypadek oceniania szkolnego wyjątkowo jaskrawo ukazujący, że sposób oceniania może być zły i szkodliwy, lub dobry i wspierający. Podczas spotkania przeanalizujemy ten fenomen od zapisów prawa oświatowego, do szkolnych praktyk zastanawiając się, które z nich są najlepsze.

Dla kogo?

Zaproszenie kierujemy do wszystkich zaangażowanych w tworzenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży w szkole i poza nią. Każde spotkanie rozpocznie się od prelekcji naukowo-szkoleniowej, która będzie stanowiła punkt wyjścia do dalszych rozważań. Jesteśmy otwarci na dyskusję oraz wymianę doświadczeń wśród nauczycieli, pedagogów, rodziców oraz innych zainteresowanych niniejszą tematyką.

 

Wtorek, 16 stycznia 2024, godz. 17:30 - 19:30 | Aula Comeniana, sala nr 3
 

Prowadząca: dr Marta Grześko-Nyczka

Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Nauczycielka akademicka w Instytucie Pedagogicznym Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół rodziny i szkoły jako podstawowych środowisk wychowawczych ze szczególnym uwzględnieniem ich wieloaspektowych kontekstów oraz indywidualnych i społecznych konsekwencji. Główną motywacją podejmowanych przez nią działań jest troska o zapewnienie optymalnych warunków dla rozwoju jednostek oraz wspieranie harmonijnego życia w społeczeństwie. Skuteczności w dokonywaniu zmian społeczno-kulturowych upatruje w popularyzacji idei NVC (Porozumienia bez Przemocy) oraz psychologii pozytywnej. Swoją aktywność naukowo-badawczą i publikacyjną łączy z praktyką pedagogiczną oraz działalnością społeczną. Ambasadorka Planu dla edukacji.

 

 

Prelegentka: prof. UAM dr hab. Sylwia Jaskulska

Pedagożka, pracuje na stanowisku profesora w Pracowni Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka, współautorka i współredaktorka kilku książek o szkole i kilkudziesięciu innych tekstów. Przewodnicząca Rady ds. Kształcenia Szkoły Nauk Społecznych UAM w Poznaniu, Członkini Rady Programowej Ośrodka Koordynacyjno-Programowego Kształcenia Nauczycieli UAM w Poznaniu. Zastępczyni redaktor naczelnej „Rocznika Pedagogicznego”. Honorowa Ambasadorka oddolnej ogólnopolskiej inicjatywy edukacyjnej Rok Relacji w Edukacji. Pasjonatka dramy edukacyjnej. Prowadzi stronę na FB i kanał na YT: Sylwia Jaskulska-Spotkania Edukacyjne.

 

Zapisy:

Wydarzenie jest certyfikowane i bezpłatne. Obowiązują zgłoszenia poprzez formularz zamieszczony u dołu strony. Zapisy trwają do 15.01.

Wkrótce...

Wkrótce przedstawimy kolejne terminy spotkań oraz nazwiska zaproszonych gości – ekspertów, którzy podzielą się sprawdzonymi praktykami oraz swoją perspektywą na edukację. 

Czy chce Pani/Pan otrzymać certyfikat uczestnictwa?

Zaznacz odpowiednio: