Doradztwo zawodowe w szkole: nowe wyzwania, nowe możliwości

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium pt. "Doradztwo zawodowe w szkole: nowe wyzwania, nowe możliwości – jak zapewnić jakość i skuteczność edukacji kariery”.
Wydarzenie skierowane jest do doradców zawodowych, nauczycieli, pedagogów oraz wychowawców, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie pracy z młodymi ludźmi, przygotowując ich do świadomego wyboru ścieżki zawodowej oraz radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata.
Wydarzenie jest bezpłatne i certyfikowane. Zapisy na seminarium odbywają się u dołu strony do dnia 21 kwietnia 2025 r.
Środa, 23 kwietnia 2025 r. | godz. 9:30-14:15 | Aula Comeniana
Program wydarzenia:
9:30 - Rejestracja uczestników
10:00 - Rozpoczęcie i przywitanie uczestników
10:15 - 11:15 - „Jeszcze doradztwo zawodowe czy już edukacja karierowa? Kilka myśli o tym, czemu mogą służyć zajęcia z doradztwa zawodowego” - prof. UAM dr hab. Małgorzata Rosalska
11:15 - 11:30 - Przerwa kawowa
11:30 - 12:30 - „Po czym poznać, że doradztwo zawodowe w mojej szkole ma dobrą jakość?” - prof. UAM dr hab. Małgorzata Rosalska
12:30 - 12:45 - Panel dyskusyjny
12:45 - 13:00 - Przerwa kawowa
13:00 - 14:00 - „Rozwój kompetencji społecznych w kontekście wymagań rynku pracy świata BANI” - dr Mirosław Radoła
14:00 - 14:15 - Panel dyskusyjny
prof. UA dr hab. Małgorzata Rosalska - pedagog i doradca zawodowy. Profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierownik Zakładu Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Zawodowego. Realizuje badania dotyczące zarządzania w edukacji, poradnictwa zawodowego i doradztwa akademickiego. Specjalizuje się w metodyce doradztwa zawodowego, edukacji dorosłych i polityce oświatowej. Jest także doradcą zawodowym w Zespole szkolno-przedszkolnym nr 18 w Poznaniu. Jako ambasadorka EPALE promuje wiedzę z zakresu edukacji dorosłych i doradztwa zawodowego. Jest autorką książek, artykułów, podcastów i webinarów promujących dobre praktyki w obszarze edukacji karierowej.
dr Mirosław Radoła - wieloletni dyrektor szkoły, wykładowca ANS w Lesznie, pracownik Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Kuratorium Oświaty. Obecnie adiunkt w Laboratorium Polityki Oświatowej i Edukacji Obywatelskiej WSE UAM w Poznaniu. Certyfikowany audytor ISO oraz trener FRIS®. Praktyk HR, autor i realizator projektów oraz programów szkoleniowo-edukacyjnych. Autor monografii i licznych artykułów naukowych.