Cykl otwartych seminariów: "Porozmawiajmy o edukacji"
Podczas prelekcji poruszone zostaną takie kwestie jak:
- prawo oświatowe i praca bez ocen cyfrowych;
- pomysły na innowacje;
- ocenianie kształtujące w praktyce;
- praca z mapami komptenecji.
Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. | godz. 17:30-19:30 | Aula Comeniana, sala nr 1
Dla kogo?
Zaproszenie kierujemy do wszystkich zaangażowanych w tworzenie warunków kształcenia dzieci i młodzieży w szkole i poza nią. Każde spotkanie rozpocznie się od prelekcji naukowo-szkoleniowej, która będzie stanowiła punkt wyjścia do dalszych rozważań. Jesteśmy otwarci na dyskusję oraz wymianę doświadczeń wśród nauczycieli, pedagogów, rodziców oraz innych zainteresowanych niniejszą tematyką.
Prowadząca: dr Marta Grześko-Nyczka
Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Nauczycielka akademicka w Instytucie Pedagogicznym Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół rodziny i szkoły jako podstawowych środowisk wychowawczych ze szczególnym uwzględnieniem ich wieloaspektowych kontekstów oraz indywidualnych i społecznych konsekwencji. Główną motywacją podejmowanych przez nią działań jest troska o zapewnienie optymalnych warunków dla rozwoju jednostek oraz wspieranie harmonijnego życia w społeczeństwie. Skuteczności w dokonywaniu zmian społeczno-kulturowych upatruje w popularyzacji idei NVC (Porozumienia bez Przemocy) oraz psychologii pozytywnej. Swoją aktywność naukowo badawczą i publikacyjną łączy z praktyką pedagogiczną oraz działalnością społeczną. Ambasadorka Planu dla edukacji.
Prelegentki: Beata Kubsik i Magdalena Grzeszkiewicz-Brzęcka
Aktywistki edukacyjne, które współtworzą popularną platformę dla nauczycieli EDU_dzielnia. Specjalistki edukacji wczesnoszkolnej i języka polskiego. Ambasadorki książek Marka Michalaka "Opowieści o…". Współpracują z Księgarnią Tuliszków i Wydawnictwem IBIS. Współautorki scenariuszy do książki Marka Michalaka i Katarzyny Ryrych. Prowadzą autorskie warsztaty dla nauczycieli między innymi z zakresu oceniania kształtującego, OK zeszytu, porozumienia bez przemocy. Pracują bez ocen wyrażonych cyfrą. Realizują innowacje pedagogiczne - "Klasa bez stopnii", "Doceniam, nie oceniam". Wierzą w siłę dialogu. Stawiają na relacyjną szkołę. Od ponad 30 lat zmieniają polską szkołę i konsekwentnie pracują na rzecz tego, by młodzi ludzie uczyli się mądrzej i ciekawiej.
Zapisy:
Wydarzenie jest certyfikowane i bezpłatne. WSTĘP WOLNY!
Dla osób, które chcą uzyskać certyfikat uczestnictwa obowiązują zgłoszenia poprzez formularz zamieszczony u dołu strony. Zapisy trwają do 11 kwietnia.
Wkrótce...
... przedstawimy kolejne terminy spotkań oraz nazwiska zaproszonych gości – ekspertów, którzy podzielą się sprawdzonymi praktykami oraz swoją perspektywą na edukację.