Facebook ANS na Instagramie ANS na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

DRZWI OTWARTE W ANS

 

20 marca 2024 r. (środa) w godzinach 9:00 – 13:00

Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie

ul. Adama Mickiewicza 5, Leszno

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej ANS w Lesznie

ul. Opalińskich 1, Leszno

WSTĘP WOLNY!


 

SPEKTAKL TEATRALNY

GODZ. 11:00 - sztuka pt. „Giaur” na podstawie utworu G.G. Byrona w tłumaczeniu A. Mickiewicza

Spektakl ma na celu pokazanie konfliktu, braku przystosowania i wyobcowania głównego bohatera do otaczającego go współczesnego świata. Nadrzędnym zagadnieniem, wokół którego skonstruowana jest główna idea spektaklu to temat śmierci. Równie istotnym tematem podejmowanym w spektaklu jest przyroda, a w szczególności brak szacunku do tego co naturalne.

Obowiązują zapisy dla grup zorganizowanych oraz dla osób indywidualnych.

⇓ zapisy w formularzu na dole strony ⇓

 
 

WYKŁADY TEMATYCZNE

  • GODZ. 9:00 - „Sztuka życia, sztuka zachowania” – dr Mirosław Radoła, sala 4 [limit miejsc wyczerpany]
  • GODZ. 9:30 - „Czy musimy wydeptywać? - krajobraz rekreacyjny w opałach” – prof. dr hab. Maciej Pietrzak, sala 3 [limit miejsc wyczerpany]
  • GODZ. 10:00 - "Marsz czy bieg po zdrowie?” - prof. dr hab. Piotr Dylewicz, sala 4 [limit miejsc wyczerpany]
  • GODZ. 10:30 - "Antyk wiecznie żywy" - prof. dr hab. Aleksander Mikołajczak, sala 3 [limit miejsc wyczerpany]

Obowiązują zapisy.

⇓ zapisy w formularzu na dole strony ⇓

STOISKA INSTYTUTOWE

Podczas Drzwi Otwartych w holu Auli Comeniana rozstawione będą stoiska naszych Instytutów. Na każdym z nich będzie można dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat poszczególnych kierunków studiów oraz zdobyć ∗gwiazdkę∗.

INSTYTUT POLITECHNICZNY

Stoisko, na którym będzie można obsłużyć niwelator, dowiedzieć się jakie środki ochrony osobistej są konieczne na budowie oraz doświadczyć wirtualnej prezentacji rzeczywistości przy użyciu specjalnych gogli. Dodatkowo na stoisku czekać będzie na Was elektropneumatyczna prasa oraz elektropneumatyczny robot z chwytakiem.

Prawidłowe użycie dostępnych środków bezpieczeństwa oraz prawidłowa obsługa panelu operatorskiego elektropneumatycznej prasy nagrodzone zostaną ∗gwiazdką∗.

Prezentacja pracowni Instytutu w 3 blokach (o godz. 9:30, 10:30 i 12:30):

  • sala 220A – prezentacja działania robota SCARA oraz robotów mobilnych
  • sala 339 – prezentacja materiałów budowlanych
  • sala 430 – prezentacja działania „wirtualnej spawarki” oraz laboratoryjnych stanowisk pomiarowych

INSTYTUT PEDAGOGICZNY

Stoisko, na którym będzie można wziąć udział w grach planszowych przygotowanych przez naszych studentów, wykonać samodzielnie gniotka antystresowego oraz zdobyć ∗gwiazdkę∗ za wykonane zadanie.

Zajęcia warsztatowe, które odbędą się w sali 5 w czterech turach (godz. 9:10, 9:50, 10:30 oraz 12:30). Warsztaty zostaną poprowadzone przez dr Małgorzatę Dyrdół, a ich tematem będzie: „Poradnik pedagoga, czyli 5 (nie)zwykłych sposobów na radzenie sobie ze stresem”.

INSTYTUT GOSPODARKI

Stoisko, na którym za prawidłowo wykonane zadania m. in. z zakresu Business English będzie można zdobyć kolejną ∗gwiazdkę∗

Jeżeli chcielibyście studiować ekonomię lub logistykę, zapraszamy do udziału w ciekawych grach logistycznych i ekonomicznych, które przybliżą Wam te kierunki. A może interesuje Was bezpieczeństwo narodowe? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy do drugiego sektora, w którym będą na Was czekać różnorodne atrakcje takie jak: składanie i rozkładanie broni, identyfikacja odcisków palców czy pierwsza pomoc. Jeśli ktoś z Was rozważa studiowanie zarządzania, to zapraszamy do trzeciego sektora. Będziecie tu mogli wziąć udział w ciekawych quizach z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, jak również rozwiązać proste zadania transportowe.

Na stoisku przedstawiciele wszystkich kierunków chętnie odpowiedzą na Wasze pytania.

Będziecie mieli również okazję, by obejrzeć prezentację multimedialną, która przybliży Wam działalność Instytutu oraz poszczególnych kierunków. 

INSTYTUT ZDROWIA I KULTURY FIZYCZNEJ

Stoisko, na którym będzie można dokonać pomiaru glikemii, a przebadani pacjenci otrzymają kartę z wynikiem i normami poziomów glikemii oraz dokonany zostanie pomiar ciśnienia tętniczego. Odbędą się tam również zajęcia pokazowe – „Anatomia na żywym człowieku” oraz QUIZ, który jest idealną okazją do zdobycia ∗gwiazdki∗. Na stoisku będzie można zobaczyć trójwymiarowy model pośladków służący do iniekcji domięśniowej oraz model umożliwiający iniekcję w brzuch. Za prawidłowe wykonanie iniekcji w tkankę podskórną brzucha oraz pomiaru ciśnienia i pulsu na fantomie, czeka na Was ∗gwiazdka∗.

GODZ. 9:00 - 13:00:

  •  hol Auli Comeniana (stoisko Instytutu) - „Sprawdź swoją wytrzymałość na ergometrze” - dr Tomasz Głowacki
  •  sala 208 – „Diagnostyka w fizjoterapii – hit czy kit?”

Zajęcia warsztatowe: badanie neurologiczne nerwów czaszkowych (badanie czucia powierzchniowego i głębokiego, temperatury, badanie węchu, badanie słuchu, badanie wzroku we wszystkich możliwych aspektach, badanie odruchów ścięgnistych itd.), testy kinezjologiczne jako nowa forma diagnozy wykorzystywanej w fizjoterapii

  •  sala 223 - „O! Ja lewituję”, czyli zabiegi w fizjoterapii
  •  sala 227 – prezentacja wyposażenia sali oraz wyrobów medycznych
  •  sala 228 – pokaz suchego igłowania oraz nowoczesnych zabiegów z użyciem lasera i prądów

GODZ. 9:30 - 10:30 oraz 11:00 - 12:00 - prezentacja stołu anatomicznego - dr Zuzanna Maćkowiak, sala 118 (parter Auli Comeniana)

GODZ. 9:30 - „Elementy hatha jogi i medytacji” – dr Katarzyna Stachowiak, sala gimnastyczna

GODZ. 10:00 - „Taniec w fizjoterapii i w życiu codziennym” – dr Katarzyna Stachowiak, sala gimnastyczna

GODZ. 10:30 - „Spróbuj swoich sił na 4 kółkach”, czyli tor przeszkód na wózku, spacer z balkonikiem lub o kulach, dr Zuzanna Maćkowiak, sala gimnastyczna

GODZ. 12:30 – „Mindfulness”, dr Katarzyna Stachowiak, dr Zuzanna Maćkowiak, sala gimnastyczna

STOISKO PROGRAMU ERASMUS+

Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą będzie miał swoje stoisko w holu budynku głównego Uczelni, na którym będzie można uzyskać informacje o możliwościach jakie daje program ERASMUS+. Zaprezentowana zostanie oferta edukacyjna uczelni zagranicznych oraz oferta praktyk zagranicznych. 

Wszyscy zainteresowani uczniowie będą mogli wyrazić swoje opinie i zainteresowanie programem wpisując to na plakatach rozwieszonych na parterze. Ponadto będzie osobne miejsce przy stoisku, gdzie uczestnicy Drzwi Otwartych będą układać wspólnie puzzle.

Za wkład w ułożenie puzzli oraz wpisanie swojej opinii uczestnik otrzyma ∗gwiazdkę∗.

STOISKO BIURA DS. OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Celem stoiska jest stworzenie dla studentów z niepełnosprawnościami warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia, likwidacja barier w tym procesie oraz udzielenie informacji na temat programów skierowanych do studentów z niepełnosprawnościami. 

Na stanowisku będzie możliwość zdobycia ∗gwiazdki∗. Chętnie pomożemy w rozwiązywaniu aktualnych problemów oraz w wypełnieniu wniosków do udziału w programach wsparcia.

STOISKO REKRUTACYJNE

Na stoisku dowiesz się jakie dokumenty potrzebne są do prawidłowej rejestracji na studia oraz jak przejść proces rekrutacji krok po kroku. Ponadto dowiesz się o rodzajach stypendiów przyznawanych na naszej Uczelni oraz jakie warunki musisz spełnić, by je otrzymać.

STOISKO PUNKTU ROZWOJU KARIERY PUP W LESZNIE

         

Na stoisku dowiesz się:

  • Jak przygotować CV oparte na kompetencjach i umiejętnościach.
  • Co warto wiedzieć o sobie przed wyborem szkoły.
  • Jakie perspektywy stwarza lokalny rynek pracy.
  • Poznasz swoje kompetencje miękkie i umiejętności społeczne.
  • Zaplanujesz swoją drogę edukacyjno-zawodową.
  • Zapoznasz się z wynikami badania „BAROMETR ZAWODÓW 2024”.

ZWIEDZANIE MCSM

Zwiedzanie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej połączone z pokazami i mini-warsztatami przygotowanymi przez studentów i nauczycieli, m.in. prezentacja zaawansowanych symulatorów pacjenta, pokaz symulacji medycznej, pokazy wstrzyknięć podskórnych, domięśniowych, pobrania krwi do badań, zakładania wenflonu, podłączenia kroplówki, podania leku w pompie infuzyjnej, metod żywienia dojelitowego (przez sondę żołądkową, PEG), a także elementy badania fizykalnego pacjenta i wiele innych atrakcji. 

Warsztaty będą odbywać się w blokach trwających 1 godzinę (wejście o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00). Obowiązują zapisy. Prosimy o zapisywanie maksymalnie jednej klasy na jedną godzinę.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej znajduje się przy ul. Opalińskich 1 w Lesznie. Wejście od strony Biblioteki Uczelnianej (II piętro).

⇓ zapisy w formularzu na dole strony ⇓

KONKURS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Weź udział w naszym konkursie na Facebooku oraz Instagramie! Regulamin konkursu: do pobrania

Zasady:

  1. Zrób zdjęcie podczas Drzwi Otwartych.
  2. Oznacz Nas!
  3. Polub nasz profil na Facebooku lub Instagramie.

Najlepsze i najbardziej kreatywne 10 zdjęć otrzyma nagrodę specjalną.

Wyniki ogłosimy na naszych profilach w mediach społecznościowych w dwóch turach:

  • o godz. 10:30 – ogłoszenie 5 zwycięzców
  • o godz. 12:45 – ogłoszenie 5 zwycięzców

ZBIERANIE GWIAZDEK

Na stoiskach Instytutowych i programu Erasmus+ oraz w Pokoju Łamigłówek czekają na Was gry i zabawy. Za udział w nich można otrzymać gwiazdki, które będziecie zbierać na specjalnie przygotowanej karcie.

6 ∗gwiazdek∗ = NAGRODA

Po odbiór nagród zapraszamy do holu głównego Uczelni. Przy stoisku programu Erasmus+ będzie możliwość wymiany gwiazdek na mały upominek.

WIRTUALNY SPACER

Wirtualny spacer to innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli Wam na zwiedzenie każdego zakątka naszej Uczelni. Dzięki niemu będziecie mogli zobaczyć jak wyglądają sale wykładowe, laboratoria, Biblioteka Uczelniana oraz Dom Studenta „Komenik”.

Wirtualny spacer będzie odtworzony w sali 2.

PONADTO:

Zabawy, które są dobrą okazją do tego, by zdobyć kolejne ∗gwiazdki∗.

W Pokoju Łamigłówek znajdującym się w sali 2 będzie można rozwiązać krzyżówkę, przejść labirynt oraz wziąć udział w kahoocie.


HARMONOGRAM:

GODZ. 9:00 Rozpoczęcie Drzwi Otwartych

Miejsce: hol Auli Comeniana, budynek główny Uczelni

zwiedzanie stoisk, gry i zabawy dla uczniów, zbieranie gwiazdek, wirtualny spacer, konkurs w mediach społecznościowych

 

WYKŁADY TEMATYCZNE:

GODZ. 9:00 – 9:30 „Sztuka życia, sztuka zachowania” dr Mirosław Radoła, sala 4 [limit miejsc wyczerpany]

GODZ. 9:30 – 10:00 - „Czy musimy wydeptywać? – krajobraz rekreacyjny w opałach” prof. dr hab. Maciej Pietrzak, sala 3 [limit miejsc wyczerpany]

GODZ. 10:00 – 10:30„Marsz czy bieg po zdrowie?” prof. dr hab. Piotr Dylewicz, sala 4 [limit miejsc wyczerpany]

GODZ. 10:30 – 11:00„Antyk wiecznie żywy” prof. dr hab. Aleksander Mikołajczak, sala 3 [limit miejsc wyczerpany]

Obowiązują zapisy poprzez formularz znajdujący się na dole strony.

 

WARSZTATY I ZAJĘCIA POKAZOWE:

Instytut Pedagogiczny:

GODZ. 9:10, 9:50, 10:30 oraz 12:30 warsztaty pt. „Poradnik pedagoga, czyli 5 (nie)zwykłych sposobów na radzenie sobie ze stresem” prowadzone przez dr Małgorzatę Dyrdół, sala 5

 

Instytut Politechniczny:

GODZ. 9:30, 10:30 oraz 12:30:

  • sala 220A (piętro I) – prezentacja działania robota SCARA oraz robotów mobilnych
  • sala 339 (piętro II) – prezentacja materiałów budowlanych
  • sala 430 (piętro III) – prezentacja działania „wirtualnej spawarki” oraz laboratoryjnych stanowisk pomiarowych

Instytut Zdrowia i Kultury Fizycznej:

GODZ. 9:00 – 13:00:

  • hol Auli Comeniana (stoisko Instytutu) – „Sprawdź swoją wytrzymałość na ergometrze” – dr Tomasz Głowacki
  • sala 208 (piętro I) – „Diagnostyka w fizjoterapii – hit czy kit?”, zajęcia warsztatowe
  • sala 223 (piętro I) - „O! Ja lewituję”, czyli zabiegi w fizjoterapii
  • sala 227 (piętro I) – prezentacja wyposażenia sali oraz wyrobów medycznych
  • sala 228 (piętro I) – pokaz suchego igłowania oraz nowoczesnych zabiegów z użyciem lasera i prądów

GODZ. 9:30 - 10:30 oraz 11:00 - 12:00 - prezentacja stołu anatomicznego - dr Zuzanna Maćkowiak, sala 118 (parter Auli Comeniana)

GODZ. 9:30 - „Elementy hatha jogi i medytacji” – dr Katarzyna Stachowiak, sala gimnastyczna (poziom -1)

GODZ. 10:00 - „Taniec w fizjoterapii i w życiu codziennym” – dr Katarzyna Stachowiak, sala gimnastyczna (poziom -1)

GODZ. 10:30 - „Spróbuj swoich sił na 4 kółkach”, czyli tor przeszkód na wózku, spacer z balkonikiem lub o kulach, sala gimnastyczna (poziom -1)

GODZ. 12:30 – „Mindfulness”, dr Katarzyna Stachowiak, dr Zuzanna Maćkowiak, sala gimnastyczna (poziom -1)

 

SPEKTAKL TEATRALNY:

GODZ. 11:00 – 12:20 

Miejsce: Aula Comeniana, sala 1

sztuka pt. „Giaur” na podstawie utworu G.G. Byrona

Obowiązują zapisy dla grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych poprzez formularz znajdujący się na dole strony.

 

GODZ. 12:20 - 13:00

Miejsce: hol Auli Comeniana, budynek główny Uczelni

zwiedzanie stoisk, gry i zabawy dla uczniów, zbieranie gwiazdek, wirtualny spacer, konkurs w mediach społecznościowych

 

Przez cały czas trwania Drzwi Otwartych KONKURS w mediach społecznościowych. Ogłoszenie wyników w dwóch turach: o godz. 10:30 oraz 12:45.

 

Miejsce: Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, ul. Opalińskich 1 (wejście od strony Biblioteki Uczelnianej)

Warsztaty w godz. 9:00 – 10:00, 10:00 – 11:00, 11:00 – 12:00, 12:00 – 13:00 oraz 13:00 – 14:00.

Obowiązują zapisy poprzez formularz znajdujący się na dole strony.