Facebook PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
03 kwietnia 2024

Native Speaker z USA na 9-miesięcznym stypendium w ANS w Lesznie

Grupa kilkunastu osób różnej narodowości. Uśmiechają się.

Native Speaker z USA przyjedzie na 9-miesięczne stypendium do Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie!

Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie wzięła udział w kolejnej edycji konkursu Fulbright English Teaching Assistantship (ETA) w roku akademickim 2024/2025 organizowanym przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta. Pod koniec marca otrzymaliśmy informację o zakwalifikowaniu naszej uczelni do programu. Nadmienić należy, iż Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie jest jedną z dziesięciu uczelni w całym kraju, która będzie mogła współpracować ze stypendystą/stypendystką ze Stanów Zjednoczonych.

Fulbright English Teaching Assistantship to 9-miesięczne stypendium przeznaczone dla absolwentów i absolwentek amerykańskich uczelni wyższych, podczas którego stypendyści i stypendystki asystują w prowadzeniu zajęć z języka angielskiego lub samodzielnie je prowadzą. ETA to native speakers, których otwartość i gotowość do zdobywania nowych doświadczeń i rozwijania umiejętności nauczania języka angielskiego umożliwia wymianę i promocję dobrych praktyk akademickich. Poza działalnością dydaktyczną, Fulbright ETAs aktywnie angażują się w działalność poza akademicką: organizują i uczestniczą w konferencjach, prowadzą warsztaty tematyczne, kluby dyskusyjne, grupy teatralne, wykłady nt. kultury i historii USA, doradzają osobom zainteresowanym podjęciem studiów w USA.

Sukces ten był możliwy dzięki zaangażowaniu i współpracy Pani Kierownik Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą – mgr Dominiki Pluty z koordynatorką Pracowni Języków Obcych w Instytucie Pedagogicznym – mgr Karoliną Pawlak, które wspólnie wypełniły i wysłały wniosek konkursowy.

Będziemy na bieżąco informowali o kolejnych etapach wdrażania programu ETA 2024/25 w ANS w Lesznie.


09 maja 2024

Już wiemy, kto przyjedzie do naszej Uczelni na 9-miesięczne stypendium jako native speaker!

 

Będzie to Caitlyn (Cady) Garcia z miejscowości Versailles w stanie Indiana, w którym studiowała na Ball State University. Uzyskała tytuł licencjata z historii, a tytuł magistra w dziedzinie nauk humanistycznych, w zakresie nauczania w szkole średniej.

W czasie wolnym lubi uprawiać sport, w szczególności koszykówkę. Uwielbia też piesze wędrówki. Znajduje przyjemność w czytaniu, pieczeniu ciast i odkrywaniu nowych restauracji.

Cieszy się na pobyt w Polsce, w szczególności na zawieranie nowych znajomości, zwiedzanie muzeów, eksplorowanie przyrody i naukę języka polskiego.