Czerwiec 2021
Szkolenie z zakresu nauczania metodą symulacji wysokiej wierności
W dniach od 4 do 7 czerwca 2021 r. kadra dydaktyczna kierunku pielęgniarstwo realizowała szkolenie instruktora symulacji wysokiej wierności w pielęgniarstwie w Laboratorium symulacji Medycznych w Łodzi. Zdobyta na szkoleniu wiedza już wkrótce będzie wykorzystywane przez kadrę podczas zajęć realizowanych w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej przy PWSZ im. J.A. Komeńskiego w Lesznie.
Symulacja medyczna jest metodą nauczania wykorzystującą sprzęt edukacyjny - od prostych trenażerów, poprzez zaawansowane manekiny, aż po pełnopostaciowe symulatory pacjenta wiernie naśladujące człowieka i jego parametry. Głównym zadaniem symulacji medycznej jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa pacjentów.
W symulacji wysokiej wierności wykorzystywane są zaawansowane symulatory pacjenta, które mówią, oddychają, mrugają oczami, a nawet pocą się i krwawią. Sale symulacyjne wyposażone są w prawdziwy, nowoczesny sprzęt medyczny m.in. wózki resuscytacyjne, monitory pacjenta, defibrylatory, łóżka do intensywnej terapii, aparaty EKG.
Szkolenie finansowane jest w ramach projektu pn. „Doskonalenie procesu kształcenia praktycznego na kierunku Pielęgniarstwo PWSZ im. J. A. Komeńskiego w Lesznie przez wdrożenie programu rozwojowego podnoszącego kompetencje studentów z wykorzystaniem symulacji medycznej” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Oś V. Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działanie 5.3 Wysoka jakość kształcenia na kierunkach medycznych.
Zapraszamy do studiowania na kierunku pielęgniarstwo w PWSZ im. J.A. Komeńskiego w Lesznie.