Facebook PWSZ na Instagramie PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk

Dom Studencki „Komenik”

Dom Studencki „Komenik”

Akademii Nauk Stosowanych
im. J. A. Komeńskiego w Lesznie
ul. Opalińskich 1, 64-100 Leszno

Nr konta do wpłat:

mBank 46 1140 1124 0000 4442 2200 1010.

KONTAKT

Kierownik Domu Studenckiego „Komenik”
mgr Dominika Apolinarska


tel. 65 529 26 18,
tel. kom. 661 313 384
Adres e- mail: ds@ansleszno.pl
 

 

 

↓ REKRUTACJA DO DOMU STUDENCKIEGO NA ROK AKADEMICKI 2024/25 

[po więcej szczegółów dotyczących rekrutacji - kliknij tutaj]

 

Informacje ogólne o Domu Studenckim

Dom Studencki usytuowany jest w pobliżu Uczelni. Zapewnia warunki sprzyjające nauce i wypoczynkowi studentom, wykładowcom oraz gościom Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

Dla podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców obiekt wyposażony został w instalację sygnalizacji przeciwpożarowej, dźwiękowy system ostrzegania i monitoring.

W latach 2021-2022 Dom Studencki „Komenik” został przebudowany. Wszystkie pokoje posiadają własne łazienki. Dodatkowo pokoje zostały wyposażone w nowe meble, a także sprzęt AGD (lodówki i czajniki elektryczne), sprzęt RTV (telewizory ,,32” cale) oraz bezprzewodowy internet.

Dom Studencki „Komenik” dysponuje 84 miejscami w pokojach jedno- i dwuosobowych w strefie studenta. Większość pokojów stanowią pokoje jednoosobowe o powierzchni 15m2.

W Domu Studenckim „Komenik” znajdują się dwa pokoje jednoosobowe z łazienkami przystosowanymi dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Ponadto na parterze oraz pierwszym piętrze powstały dodatkowe łazienki przystosowane dla osób z niepełnosprawnością.

Na każdej kondygnacji znajduje się w pełni wyposażony aneks kuchenny, pralnia i suszarnia.

Nasz akademik dysponuje również pięcioma pokojami dla wykładowców.

 

Zasady funkcjonowania i zakwaterowanie w Domu Studenckim

Akademik funkcjonuje cały rok, również w czasie wakacji.

Pierwszeństwo w uzyskiwaniu zakwaterowania w Domu Studenckim „Komenik” przysługuje studentom studiów stacjonarnych. Zakwaterowanie w DS odbywa się na podstawie złożonego podania (zał. 2 do Regulaminu DS).

Zakwaterowania krótkoterminowego studentów ANS, studentów innych uczelni, wykładowców i gości, dokonuje administracja Domu Studenckiego „Komenik”, na podstawie kolejności składanych wniosków (zał. 6-8 do Regulaminu) i rezerwacji. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie lub mailowo. Potwierdzeniem dokonania rezerwacji jest wniesienie opłaty za pobyt na konto DS.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania Domu Studenckiego „Komenik”, a także warunki ubiegania się o miejsce w akademiku określa Regulamin Domu Studenckiego „Komenik” Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

Opłatę miesięczną za zakwaterowanie studentów oraz opłatę za pojedyncze noclegi studentów, wykładowców oraz innych gości w Domu Studenckim „Komenik” ustala Rektor ANS im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Opłaty ustalane są na dany rok akademicki.

 

 

 

Pliki do pobrania